ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ

Στις 20/9/2011 η Κεντρική Διοίκηση του Συνδικάτου υλοποιώντας απόφαση Γενικής Συνέλευσης αποφάσισε την ίδρυση τεσσάρων Τοπικών Παραρτημάτων (Τ.Π) του Συνδικάτου, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα από το άρθρο 23 του Καταστατικού.

  1. ΤΟΠΙΚΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ (Τ.Π.) ΒΟΡΕΙΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ, με έδρα την Κηφισιά, μέλη του οποίου θα είναι τα μέλη του Συνδικάτου, που είτε διαμένουν είτε  εργάζονται στους Δήμους ΠΕΝΤΕΛΗΣ, ΦΙΛΟΘΕΗΣ – ΨΥΧΙΚΟΥ, ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ, ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ, ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΠΑΠΑΓΟΥ – ΧΟΛΑΡΓΟΥ, ΚΗΦΙΣΙΑΣ, ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – ΠΕΥΚΗΣ, ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ, ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ, ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ.
  2. ΤΟΠΙΚΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ (Τ.Π.) ΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ, με έδρα την Πετρούπολη, μέλη του οποίου θα είναι τα μέλη του Συνδικάτου που είτε διαμένουν είτε εργάζονται στους Δήμους ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ, ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ, ΑΙΓΑΛΕΩ, ΙΛΙΟΥ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ.
  3. ΤΟΠΙΚΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΝΟΤΙΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ, με έδρα την Γλυφάδα, μέλη του οποίου θα είναι τα μέλη του Συνδικάτου που είτε διαμένουν είτε εργάζονται στους Δήμους ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΑΛΙΜΟΥ, ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ-ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΤΑΥΡΟΥ, ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ, ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ.
  4. ΤΟΠΙΚΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΔΗΜΩΝ με έδρα τον Πειραιά, μέλη του οποίου θα είναι τα μέλη του Συνδικάτου Επισιτισμού Τουρισμού Πειραιά που ενοποιήθηκε με το ΣΥΝΔΙΚΑΤΟ ΕΡΓΑΤΟΫΠΑΛΛΗΛΩΝ ΕΠΙΣΙΤΙΣΜΟΥ, ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ, ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ ΝΟΜΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ, καθώς και όλα τα μέλη του παραπάνω Συνδικάτου που είτε διαμένουν είτε εργάζονται στους Δήμους ΠΕΙΡΑΙΑ, ΑΙΓΙΝΑΣ, ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ, ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ, ΚΥΘΗΡΩΝ, ΤΡΟΙΖΙΝΙΑΣ, ΝΙΚΑΙΑΣ-ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗ ΡΕΝΤΗ, ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ, ΑΓΚΙΣΤΡΙΟΥ, ΣΠΕΤΣΩΝ, ΥΔΡΑΣ, ΠΟΡΟΥ.
  5. ΤΟΠΙΚΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΝΟΤΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ με έδρα τα Καλύβια Θορικού Αττικής, μέλη του οποίου θα είναι τα μέλη του Συνδικάτου που είτε διαμένουν είτε εργάζονται στους Δήμους ΚΡΩΠΙΑΣ, ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ, ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ, ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΜΕΣΟΓΑΙΑΣ, ΣΠΑΤΩΝ-ΑΡΤΕΜΙΔΟΣ.

Τα μέλη των Τοπικών Διοικήσεων που εκλέχτηκαν στις αρχαιρεσίες του 2014, μετά από συνεδριάσεις των Τοπικών Διοικήσεων των Παραρτημάτων εξέλεξαν τα  Προεδρεία που έχουν ως εξής:

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΒΟΡΕΙΩΝ

  1. ΣΧΙΖΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ                                ΠΡΟΕΔΡΟΣ
  2. ΤΑΣΙΟΥΛΑ ΚΙΚΗ                                 ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ
  3. ΤΣΑΠΑΛΙΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                 ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
  4. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ   ΤΑΜΙΑΣ
  5. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΜΠΑΜΠΗΣ             ΜΕΛΟΣ

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΔΥΤΙΚΩΝ

  1. ΧΑΤΖΟΥΔΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ                     ΠΡΟΕΔΡΟΣ
  2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ      ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ
  3. ΜΑΥΡΟΓΕΩΡΓΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ       ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ
  4. ΔΡΑΚΟΣ ΦΩΤΗΣ                               ΤΑΜΙΑΣ
  5. ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ                ΜΕΛΟΣ

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΝΟΤΙΩΝ

  1. ΜΟΥΧΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ                          ΠΡΟΕΔΡΟΣ
  2. ΠΑΛΙΑΓΚΑ ΣΩΣΩ                             ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ
  3. ΦΡΑΓΚΟΣ ΝΑΣΟΣ                            ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
  4. ΧΑΛΑΚΑ ΝΙΚΗ                                 ΤΑΜΙΑΣ
  5. ΚΟΥΚΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ                          ΜΕΛΟΣ

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΠΕΙΡΑΙΑ

  1.  ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΑΛΕΚΟΣ                  ΠΡΟΕΔΡΟΣ
  2. ΛΑΒΑΝΤΣΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ            ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ
  3. ΒΡΥΛΑΚΗ ΧΑΡΑ                            ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
  4. ΤΡΕΜΠΕΤΣΙΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ         ΤΑΜΙΑΣ
  5. ΒΕΡΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ                         ΜΕΛΟΣ

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΝΟΤΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ

  1. ΡΙΓΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ                         ΠΡΟΕΔΡΟΣ
  2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΡΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ       ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ
  3. ΤΣΟΓΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ                     ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
  4. ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ      ΤΑΜΙΑΣ
  5. ΜΑΡΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ                         ΜΕΛΟΣ